Yhteystiedot

Vaara-konserni palvelee niin rakennusteollisuuden ammattilaisia, puutavaran jälleenmyyjiä, suunnitelijoita kuin kuluttaja-asiakkaita halki Suomen. Olipa tarpeesi sitten uuden ulkoverhouksen hankinta, painumattoman hirsiaihion hyödyntäminen hirsitaloteollisuudessa tai metsänhoito eteläisen Lapin alueella, haluamme olla avuksesi.

Asiakaspalvelu yrityksille

asiakaspalvelu@vaara.fi

Puh. 040 8241 474

Lähetyksen/Lastauksen puhelinnumero

040 352 6338 tai

Sami Vesamäki 045 6139 499

Laskutuksen yhteystiedot

Veljekset Vaara Oy

Verkkolaskutusosoite:

003704167078 | Operaattorin tunnus: BAWCFI22 | Operaattori: Basware

Paperilaskut:

Veljekset Vaara Oy ##003704167078## PL 683 00026 BASWARE

Käyntiosoite:

Viiantie 70b
95300 Tervola

Vaaran Palkki Oy

Verkkolaskutusosoite:

003730986974 | Operaattorin tunnus: BAWCFI22 | Operaattori: Basware

Paperilaskut:

Vaaran Palkki Oy ##003730986974## PL 683 00026 BASWARE

Käyntiosoite:

Viiantie 72
95300 Tervola

Vaaran Metsä Oy

Verkkolaskutusosoite:

003728560544 | Operaattorin tunnus: BAWCFI22 | Operaattori: Basware

Paperilaskut:

Vaaran Metsä Oy ##003728560544## PL 683 00026 BASWARE

Käyntiosoite:

Viiantie 70b
95300 Tervola

Henkilökunnan yhteystiedot

Myynti

Marko Pursiainen

Myynti- ja vientipäällikkö

Veljekset Vaara Oy

marko.pursiainen@vaara.fi

Puh. +358 40 775 7824

Petri Vaara

Kotimaan myynti

Veljekset Vaara Oy

petri.vaara@vaara.fi

Puh. +358 40 585 4930

Ida Korkiakoski

Myyntisihteeri / Asiakaspalvelu

Veljekset Vaara Oy

ida.korkiakoski@vaara.fi

Puh. +358 40 8241 474

Janne Vaara

Toimitusjohtaja / Myynti hirsituotteet

Vaaran Palkki Oy

janne.vaara@vaara.fi

Puh. +358 40 078 4622

Puunhankinta

Erkki Kallio

Metsäasiantuntija

Tervola, Rovaniemi, Ranua, Pello

erkki.kallio@vaara.fi

Puh. +358 40 7676 997

Sauli Kaltakari

Metsäasiantuntija

Tornio, Kemi, Keminmaa, Simo, II, Ylitornio.

sauli.kaltakari@vaara.fi

Puh. +358 50 385 1286

Päivi Vaara

Operaattori

Kuljetukset, hakkuiden aikataulutukset, korjuun ja kuljetuksen ohjaus.

paivi.vaara@vaara.fi

Puh. +358 40 551 6051

Tuotanto

Jani Kantola

Kunnossapitopäällikkö

Veljekset Vaara Oy

jani.kantola@vaara.fi

Puh. +358 50 540 4935

Sami Vesamäki

Logistiikkapäällikkö

Veljekset Vaara Oy

lahetys@vaara.fi

Puh. +358 45 6139 499

Jaakko Vaara

Asiakaspalvelu/tilaukset

Veljekset Vaara Oy

jaakko.vaara@vaara.fi

Puh. +358 40 534 3613

Ville Vaara

Jalostuksen tuotantopäällikkö

Veljekset Vaara Oy

ville.vaara@vaara.fi

Puh. +358 40 534 3615

Sami Ylioinas

Sahan tuotantopäällikkö

Veljekset Vaara Oy

sami.ylioinas@vaara.fi

Puh. +358 40 036 7802

Hallinto

Jukka Vaara

Toimitusjohtaja

Veljekset Vaara Oy

jukka.vaara@vaara.fi

Puh. +358 40 913 7269

Janne Vaara

Toimitusjohtaja / Myynti hirsituotteet

Vaaran Palkki Oy

janne.vaara@vaara.fi

Puh. +358 40 078 4622

Petteri Pasula

Talous- ja henkilöstöpäällikkö

Veljekset Vaara Oy

petteri.pasula@vaara.fi

Puh. +358 41 433 7468

Jussi Vaara

Hallituksen puheenjohtaja

Vaara-konserni

jussi.vaara@vaara.fi

Puh. +358 400 393 072

Jaana Reis

Kirjanpito

Vaara-konserni

jaana.reis@vaara.fi

Puh. +358 40 779 2734

Arttu Vattulainen

Markkinoinnin suunnittelija (osa-aikainen)

arttu.vattulainen@vaara.fi

Puh. +358 40 0671 683

Jätä viesti

Jätä yhteystietosi niin otamme sinuun yhteyttä